Nowa parafia w Poznaniu. Na jakim terenie powstanie?

Arcybiskup Stanisław Gądecki postanowił założyć nową parafię w Poznaniu. O jej powstaniu wiadomo było już wcześniej, ale formalnie zacznie działać od 1 września. Proboszczem będzie ksiądz Stanisław Rakowski.

O przygotowaniach do założenia nowej parafii na poznańskiej Łacinie pisaliśmy już w czerwcu. Już wtedy było wiadomo, że proboszczem zostanie ksiądz Stanisław Rakowski, dotychczasowy duszpasterz akademicki z Winiar. Duchowny zapowiadał, że myśli o sobie jako o misjonarzu, który będzie przede wszystkim służyć ludziom.

Nie chce wejść w nowe miejsce i stawiać od razu wieży z krzyżem. Pragnę zamieszkać wśród ludzi i z nimi stwarzać wspólnotę. – mówi ksiądz Rakowski.

Wiele emocji wśród poznaniaków budzi fakt, że nowa parafia na początku nie będzie posiadać kościoła, a nabożeństwa, w tym Msze Święte będą odbywać się w specjalnie przygotowanej kaplicy, która znajduje się w lokalu usługowym na parterze bloku przy ulicy Czesława Niemena 5.

Arcybiskup Gądecki zdecydował również, że nowa parafia będzie pod wezwaniem Imienia Jezus. A jej teren ma obejmować część dotychczasowej parafii pod wezwaniem Świętego Rocha.

Do parafii pod wezwaniem Imienia Jezus w Poznaniu należą ulice Brneńska, Inflancka nr 20, Jana Pawła II, Anny Jantar, Kaliska, Katowicka, Lwowska, Łacina, Milczańska nry 1-47, Czesława Niemena, Pleszewska, Polanka, Wojciecha Skowrońskiego, Andrzeja Sobczaka, Sowia, Zygmunta Warczygłowy, Zabrzańska. – czytamy w komunikacie poznańskiej kurii.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl