TVP3 Poznań emituje znów program informacyjny. Pod siedzibą redakcji protest

TVP3 Poznań od środy emituje znów serwis informacyjny Teleskop. Pełniącym obowiązki dyrektora ośrodka poznańskiego został Jarosław Bajew. Pod siedzibą nie ustają jednak protesty zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie chcą zmian w TVP.

Protesty zaczęły się po tym, jak minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz, zmienił władze w mediach publicznych.

Sprawa stała się jeszcze bardziej napięta, po tym jak prezydent RP zawetował ustawę okołobudżetową i nie zgodził się na przyznanie mediom publicznym 3 miliardów złotych.

„W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A.” – poinformował minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz.

Protesty pod TVP3 Poznań

Protesty pod siedzibą TVP3 Poznań trwają od kilku dni. Uczestniczyło w nich od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. W czwartek 28 grudnia pod godzinie 20.00 pod siedzibą poznańskiego ośrodka, zebrało się tym razem kilkuset protestujących. Wśród organizatorów pikiety był m.in. radny PiS w sejmiku Zbigniew Czerwiński oraz prawicowy publicysta Piotr Lisiewicz.

protest pod TVP3 Poznań/ fot. Ł. Gdak

Tłum skandował m.in. hasło „Wolna Polska, wolne media”. Patrząc na to, jak wyglądały publiczne media pod rządami Prawa i Sprawiedliwości, takie okrzyki w ustach protestujących, brzmią po prostu śmiesznie.

protest pod TVP3 Poznań/ fot. Ł. Gdak

czytaj także: Poseł z Poznania także okupuje TVP

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl