TVP3 Poznań od środy emituje znów serwis informacyjny Teleskop. Pełniącym obowiązki dyrektora ośrodka poznańskiego został Jarosław Bajew. Pod siedzibą nie ustają jednak protesty zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie chcą zmian w TVP.
Protesty zaczęły się po tym, jak minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz, zmienił władze w mediach publicznych.
Sprawa stała się jeszcze bardziej napięta, po tym jak prezydent RP zawetował ustawę okołobudżetową i nie zgodził się na przyznanie mediom publicznym 3 miliardów złotych.
„W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A.” – poinformował minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz.
Protesty pod TVP3 Poznań
Protesty pod siedzibą TVP3 Poznań trwają od kilku dni. Uczestniczyło w nich od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. W czwartek 28 grudnia pod godzinie 20.00 pod siedzibą poznańskiego ośrodka, zebrało się tym razem kilkuset protestujących. Wśród organizatorów pikiety był m.in. radny PiS w sejmiku Zbigniew Czerwiński oraz prawicowy publicysta Piotr Lisiewicz.
protest pod TVP3 Poznań/ fot. Ł. Gdak
Tłum skandował m.in. hasło „Wolna Polska, wolne media”. Patrząc na to, jak wyglądały publiczne media pod rządami Prawa i Sprawiedliwości, takie okrzyki w ustach protestujących, brzmią po prostu śmiesznie.
protest pod TVP3 Poznań/ fot. Ł. Gdak