To mogą być przyszli wioślarscy olimpijczycy

Wystartowała kolejna edycja projektu „Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”. W pierwszych tegorocznych zmaganiach na ergometrach, wzięli udział uczniowie szkół z gminy Luboń.

Tegoroczna edycja „Pierwszego krok wioślarskiego na terenie powiatu poznańskiego” odbyła się w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawodach na ergometrach wystartowały drużyny dziewcząt i chłopców z 3 lubońskich szkół.

– Chcemy zapoznać dzieciaki z tą piękną dyscypliną sportową, by mogły spróbować swoich sił. Zależy nam na tym, aby w szkołach zaczęto uprawiać wioślarstwo. W ten prosty sposób, chcemy promować wioślarstwo – mówi prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Aleksander Daniel.

Każdy z młodych zawodników do „przepłynięcia” na ergometrze miała 250 metrów. Liczył się czas w jakim udało pokonać się dystans.

– Szukamy tutaj talentów. Jeśli zauważymy to proponujemy, aby po rozpoczęciu nauki w poznańskich szkołach, ten młody człowiek rozpoczął także oficjalne treningi w poznańskich klubach. Stąd na zawodach obecność trenerów wszystkich klubów wioślarskich z naszego okręgu – dodaje Daniel.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Maria Chwiłka ze SP nr 1 w Luboniu. Na drugim miejscu uplasowała się  Aleksandra Wójcik z SP nr 4 w Luboniu. Na trzecim Nadia Szumigaj ze SP nr 1 w Luboniu.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Szymon Godziwa ze SP nr 4 w Luboniu. Drugie miejsce zajął Wojciech Ratajczak ze SP nr 5 w Luboniu. Trzecie Franek Jurasz ze SP nr 5 w Luboniu.

Najlepsza szóstka weźmie udział w zawodach finałowych które odbędą się pod koniec listopada w Poznaniu.

Do rozegranie są jeszcze 3 rundy eliminacyjne w Komornikach, Dopiewie i Puszczykowie. W zawodach wezmą udział uczniowie z tamtejszych gminnych szkół.

czytaj także: Lech Poznań remisuje z FC Nantes. Juniorzy Kolejorza mogą mówić o niedosycie

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl