„Poznań w formie”. Prozdrowotny piknik na Hipodromie Wola [ZDJĘCIA]

W sobotę, 18 maja na terenie Hipodromu Wola rozpoczął się kolejny piknik z cyklu „Poznań w formie”. Inicjatorem międzypokoleniowej imprezy jest miasto, które w ten sposób promuje zdrowy trybu życia, ekologię i bezpieczeństwo w miejskiej przestrzeni. Festyn przyciągał mieszkańców Poznania, oferując bezpłatny, różnorodny program z ofertami sportowymi i zdrowotnymi.

Piknik rozpoczął się nietypowo – przejazdem rowerowym upamiętniającym 95. rocznicę Powszechnej Wystawy Krajowej. Uczestnicy zebrali się o godzinie 10 na Placu Powszechnej Wystawy Krajowej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przed startem przewodnik z PTTK opowiedział o ciekawostkach związanych z historią wystawy. Z eskortą policyjną, rowerzyści przejechali na Hipodrom Wola, gdzie rozpoczęły się główne atrakcje festynu.

Na uczestników czekała scena, a na niej m.in. „Muzyczny Market”, teatralne przedstawienie dla najmłodszych, animacje dla dzieci, quiz wiedzy z nagrodami, pokaz baniek mydlanych, wytęp ludowego zespołu, czy też zajęcia integrujące. O godz. 15.45 odbędzie się podsumowanie akcji „Wiosenne porządki”, czyli sprzątania terenów zielonych, w której każdy mógł wziąć dobrowolny udział. Piknik „Poznań w formie” kończy się o godz. 16.

Oprócz programu scenicznego, uczestnicy festynu brali udział w wielu innych atrakcjach. W tym korzystali z wiosennego targu ogrodniczego, na którym dostępne były darmowe rośliny i porady ogrodnicze. Prowadzono ekolekcje, czyli warsztaty na temat segregacji odpadów i recyklingu, zbierano elektrośmieci, a przede wszystkim oferowano różne bezpłatne badania i konsultacje. Dzięki temu każdy za darmo mógł uzyskać porady zdrowotne, a także wziąć udział w profilaktycznych badaniach. Z racji, że impreza odbywa się na hipodromie, możliwe było przejechanie się na koniu lub kucu ze Szkoły Jazdy Konnej oraz zobaczenie Ogniwa Konnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

„Poznań w formie”. Zobacz zdjęcia:

Czytaj też: Kawu promuje Poznań. „Jesteś u siebie”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl