Tłumy do rejestracji aut. Urząd czynny w sobotę

Z dnia na dzień zwiększa się w Poznaniu liczba wniosków o rejestrację samochodów. Dlatego w wybrane soboty kwietnia, maja i czerwca urząd będzie czynny dla petentów.

Wizyty na 27 kwietnia oraz 11 maja można już umawiać poprzez stronę poznan.pl. Można także to zrobić przez miejską infolinię Poznań Kontakt pod numerem tel. 61 646 33 44.

–  W tym roku zauważyliśmy wzrost liczby wniosków o rejestrację pojazdów. Ma to związek ze zmianą przepisów. Do końca zeszłego roku właściciel był zobowiązany tylko do zgłoszenia nabycia pojazdu. Procedura ta była mniej skomplikowana i nie kończyła się wydaniem decyzji administracyjnej. Teraz właściciel pojazdu od momentu nabycia ma 30 dni na złożenie wniosku o jego rejestrację. Wiąże się to z wydłużeniem całej procedury – mówi Marcin Szwed, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania.

Aby usprawnić przyjmowanie klientów, sala obsługi Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych przy ul. Gronowej 22a będzie czynna także w soboty: 27 kwietnia, 11 i 25 maja oraz w dwie wybrane soboty w czerwcu. 

czytaj także: Nie ma wody w stawach w Parku Wilsona [ZDJĘCIA]

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl