Wielkopolska

Niebywałe odkrycie podczas akcji „sprzątania świata”

Podczas akcji „sprzątania świata” została odnaleziona tajemnicza butelka. Był w niej list, napisany przez Oliwię i Szymona, którzy mieli wówczas 14 lat. Trwają poszukiwania nadawców.

Podczas akcji „Sprzątania świata” uczniowie ósmej klasy z Kiszewa odnaleźli list w butelce. Na znalazców czekał on 17 lat. Gdy Oliwia i Szymon pisali list, mieli po 14 lat. Dzisiaj są już dorosłymi ludźmi. Uczniowie chcą poszukać autorów listów również przez social media.

-„Sprzątanie Świata” to również okazja do odkrywania rzeczy wyjątkowych. Dwoje młodych ludzi, którzy w 2007 roku mieszkali w Pyzdrach, wrzucili do Warty list w butelce. Dzisiaj nasi uczniowie z klasy VIII odnaleźli ten list po…17 latach. Oliwia i Szymon to dzisiaj trzydziestoletni dorośli. Może dzięki mediom społecznościowym, a nie tak jak autorzy chcieli – przez list, uda nam się Ich odnaleźć i nawiązać kontakt? Wierzymy w moc Internetu – czytamy w poście zamieszczony przez szkołę w Kiszewie.

fot. szkoła w Kiszewie

– Drogi znalazco. Już wiesz jak mamy na imię. Napisz do nas. Bardzo byśmy chcieli. Wątpimy, że do kogoś dojdzie ta kartka. Jeżeli ją dostałeś/aś napisz do nas list – czytamy w liście od Oliwi i Szymona.

Czytaj także: Wodór, istotny element naszej przyszłość | wpoznaniu.pl

źródło: Facebook

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl