Szukają najlepszego „dryndziarza”

Po raz 5. mieszkańcy stolicy Wielkopolski wybiorą „Poznańskiego Taksówkarza Roku”. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych kierowców, którzy na co dzień dbają o komfort podróżowania pasażerów i jakość świadczonych usług. Zgłoszenia można wysyłać do 14 czerwca.

Konkurs będzie składał się z dwóch etapów. W pierwszej kolejności nastąpi sprawdzenie wiedzy teoretycznej taksówkarzy w formie testu kwalifikacyjnego. Uczestnicy, którzy otrzymają największą liczbę punktów, przejdą do kolejnego etapu. Podczas zmagań na torze Skoda Autodrom Poznań taksówkarze będą musieli pokazać swoją umiejętność kierowania pojazdem. Zadaniem uczestników będzie przejechanie autem na czas i prawidłowe wykonanie prób sprawnościowych.

– Najlepszy taksówkarz powinien znać miasto, jak gdyby był jego przewodnikiem, dlatego w pierwszym etapie konkursu, oprócz pytań z zakresu przepisów dotyczących przewozu taksówką, pojawią się również takie dotyczące zabytków i atrakcji Poznania. Jazda do celu to jazda bezpieczna, zatem w drugim etapie konkursu będzie można zweryfikować swoje umiejętności praktyczne na torze – tłumaczy Jędrzej Solarski.

Po przeprowadzeniu oceny, komisja konkursowa wyłoni trzech najlepszych kierowców taksówki. Tytuł „Poznańskiego Taksówkarza Roku” oraz dwa wyróżnienia zostaną przyznane podczas gali finałowej, która odbędzie się 1 września.

Twarzą konkursy jest Mieczysław Hryniewicz, aktor znany m.in. z roli taksówkarza Jacka Żytkiewicza w serialu „Zmiennicy”.

– Wasza praca nie tylko odzwierciedla długą tradycję zawodu taksówkarza, ale także wpływa pozytywnie na komfort i bezpieczeństwo podróży wszystkich mieszkańców i gości odwiedzających Poznań. Na najlepszych czekają nie tylko uznanie, ale też atrakcyjne nagrody – mówi serialowy Jacek Żytkiewicz.

Jak się zgłosić?

Nabór zgłoszeń do konkursu na „Poznańskiego Taksówkarza Roku” rozpoczął się 20 maja i potrwa do 14 czerwca 2024 r. Aby zgłosić się do udziału w zabawie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Można to zrobić:

  • osobiście – wrzucając wypełniony wniosek do specjalnie oznaczonej skrzynki podawczej znajdującej się w budynku Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404;
  • korespondencyjnie – wysyłając formularz na adres biura konkursu: Urząd Miasta Poznania, Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, 61-441 Poznań z opisem „Poznański Taksówkarz Roku”,
  • elektronicznie – wypełniając dokumenty w formie on-line. Formularze dostępne są na stronie poznan.pl/taxi. Tam też znajduje się więcej informacji o konkursie. 

czytaj także: Ruszyła rekrutacja do szkół średnich. Liczba miejsc ograniczona

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl