Ruszyła rekrutacja do szkół średnich. Liczba miejsc ograniczona

Dzisiaj rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych dla uczniów, którzy od września rozpoczną naukę w nowych placówkach. Absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej staną przed ważnym wyborem. Teraz będą musieli zdecydować, czy wybrać liceum ogólnokształcące, technikum, czy może szkołę branżową.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Poznań

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych dla uczniów, którzy będą kontynuować naukę od września. Nabór odbywa się za pomocą systemu elektronicznego „Nabór”, co ułatwia proces aplikacji. Uczniowie mają możliwość wyboru maksymalnie trzech placówek z Poznania i trzech z powiatu. Ostateczne decyzje należy podjąć do 18 lipca.

Kryteria rekrutacji obejmują wyniki egzaminu ósmoklasisty, oceny ze świadectwa oraz szczególne osiągnięcia. Poza standardowymi kryteriami, laureaci olimpiad i konkursów mogą zostać przyjęci bez dodatkowych testów.

Oferta edukacyjna jest bardzo bogata. Licea ogólnokształcące oferują szeroki zakres oddziałów, natomiast technika i szkoły branżowe pozwalają na zdobycie kwalifikacji zawodowych. W tegorocznej rekrutacji, oprócz tradycyjnych zawodów, pojawią się także nowe propozycje, takie jak technik elektromobilności.

Nabór odbywa się we współpracy z Powiatem Poznańskim, co dodatkowo poszerza możliwości wyboru. Miasto Poznań zaplanowało uruchomienie 216 oddziałów, a szkoły powiatowe oferują kolejnych 1117 miejsc. Więcej informacji znajdziesz [TUTAJ].

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych to kluczowy etap w życiu młodych ludzi, który kształtuje ich przyszłość zawodową i osobistą. To czas, w którym dokonują się ważne wybory, mające wpływ na całe ich życie.

Czytaj także: Wraca popularny festiwal. Na początek występ polskich gwiazd

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl