Szpital miejski w Poznaniu otwiera dwie nowe poradnie

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu otwiera dwie nowe poradnie neurochirurgiczną i hepatologiczną.

Od 1 wrześnie pacjenci potrzebujący pomocy będą mogli zapisywać się na wizyty do dwóch nowo otwartych poradni neurochirurgicznej i hepatologicznej.

– Otwarcie dwóch nowych poradni neurochirurgicznej i hepatologicznej, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom pacjentów – informuje Zuzanna Pankros – rzeczniczka prasowa Wielospecjalistycznego Szpital Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu

Poradnia Hepatologiczna zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób wątroby. Chorobami wątroby występującymi najczęściej jest zapalenie spowodowane spożywaniem alkoholu, stłuszczeniem oraz chorobami autoimmunologicznymi. Dodatkowo Poradnia zajmuje się także diagnostyką zmian ogniskowych oraz ich monitorowaniem.

Do poradni specjalistycznej wymagane jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub z innej poradni specjalistycznej (wypis ze szpitala nie jest skierowaniem do poradni). Rejestracja pod nr telefonu: 61 8739 000 lub 61 8739 279

Poradnia neurochirurgiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego. Poradnia zajmuje się takimi problemami jak:

-rwa kulszowa i udowa

– choroby naczyniowe

– choroby nowotworowe ośrodkowego układu nerwowego

– choroby nerwów obwodowych

– choroby zwyrodnieniowe i przeciążeniowe kręgosłupa (złamania kompresyjne, dyskopatia oraz pourazowe).

W trakcie konsultacji neurochirurgicznej specjalista zajmuje się analizą wyników badań obrazowych, zbiera wywiad oraz przeprowadza badanie neurologiczne. Umożliwia to podjęcie decyzji o ewentualnym leczeniu neurochirurgicznym oraz metodach, jakie będą zastosowane. Lekarz może zlecić przeprowadzenie dodatkowych badań, takich jak TK, MRI, USG czy RTG. Metody leczenia podejmowane przez lekarza uzależnione są od schorzenia, z jakim pacjent zgłosił się do poradni oraz jego nasileniem. Mogą być to metody małoinwazyjne, jak również leczenie operacyjne – informuje Zuzanna Pankros.

Aby umówić się na konsultację u neurochirurga na NFZ konieczne jest skierowanie wystawione np. przez lekarza rodzinnego. Rejestracja pod nr telefonu: 61 8739 000 lub 61 8739 427.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl