Derby Poznania w końcu w Poznaniu. “Piłkarskie święto w przyjaznej atmosferze”

Najbliższe derby pilarskie Poznania między Wartą a Lechem, odbędą się na stadionie przy Bułgarskiej. Kolejorz pomoże Zielonym w organizacji tego wydarzenia. Kluby podzielą się obowiązkami, kosztami i zyskami z meczu. Miasto natomiast ma zadbać o skuteczną promocję tych wyjątkowych derbów.

 

Już 18 września Warta i Lech Poznań zmierzą się ze sobą w ramach rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. Choć to Zieloni na papierze będą gospodarzami tego spotkania, drużyny spotkają się na Stadionie Miejskim w Poznaniu, na którym to Lech rozgrywa swoje spotkania domowe. Kluby już od dłuższego czasu starały się o zorganizowanie derbów Poznania właśnie przy Bułgarskiej.

Zaczęło się tak, że odbyło się spotkanie w moim gabinecie. Prezydent Jacek Jaśkowiak dał mi zadanie, żeby derby w końcu odbyły się w Poznaniu. Jest to jeden z projektów realizowanych na Stadionie Miejskim – powiedział zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

Organizacją zajmą się wspólnie obydwa kluby. Również koszty oraz zyski z tego spotkania zostaną podzielone między Wartę a Lecha. Ciężko jednak oczekiwać, by Zieloni mogli w przyszłości rozgrywać swoje spotkania przy Bułgarskiej, ponieważ terminarz Kolejorza jest zbyt napięty. Ponadto wiąże się to z wieloma problemami organizacyjnymi.

Dla kibiców obu drużyn ważny będzie fakt, że sprzedaż biletów odbędzie się za pomocą kanałów zarówno Lecha, jak i Warty. Spokojni mogą być posiadacze karnetów niebieskiej i zielonej części Poznania. Miejsca na trybunach będą dla nich zarezerwowane.

Bardzo nas cieszy, że w Poznaniu potrafimy stworzyć klimat koegzystencji. – podsumował Bartosz Wolny, prezes Warty Poznań.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl