Święcą już wszystkie lampy na Starym Rynku

Prace remontowe na płycie rynku postępują. W środę po południu wykonawca przebudowy, włączył wszystkie lampy na Starym Rynku.

Lampy na Starym Rynku już świecą

W sobotę na Starym Rynku po raz pierwszy poznaniacy i turyści mogli zobaczyć jak wygląda nowe oświetlenie płyty Starego Rynku. Wtedy jednak działała tylko część lamp. W środę wykonawca remontu włączył już wszystkie latarnie. Jak zapewniają Poznańskie Inwestycje Miejskie, całe oświetlenie Starego Rynku będzie spójne i uporządkowane.

– Lampy na Starym Rynku wzdłuż chodników zmienią jeszcze nieco natężenie światła po podłączeniu do urządzenia sterującego. Docelowo starorynkową przestrzeń będą jeszcze zdobiły lampy w drugiej linii oświetleniowej – wokół budynków w części śródrynkowej. Tworzyć ją będą zabytkowe słupy i oprawy, uprzednio poddane kompleksowej renowacji. Słupy latarni można już zobaczyć. Drugą linię oświetlenia zasilać będzie energia z nowo wybudowanej stacji – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Żeby jak najmniej „zakłócać” zabytkową przestrzeń Starego Rynku, miejską stację transformatorową umieszczono pod nawierzchnią. Ponadto, niektóre zasilane z niej urządzenia, m.in. złącza do zasilania imprez masowych czy szafy do sterowania systemem bramkowania, także, zostaną wbudowane w nawierzchnię.

W środę po południu wykonawca przebudowy, włączył wszystkie lampy na Starym Rynku.
W środę po południu wykonawca przebudowy, włączył wszystkie latarnie / fot. PIM

Czytaj także: Centrum miasta czeka rewolucja. Podjęto też decyzję ws. dawnej synagogi

Źródło: PIM

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl