Świąteczne spotkania i kiermasze. W różnych częściach Poznania

W świąteczny okres miłośnicy bożonarodzeniowego klimatu w Poznaniu będą mieli okazję cieszyć się bogatą ofertą wydarzeń organizowanych na różnych osiedlach. Świąteczne spotkania, kiermasze, koncerty i warsztaty stanowią okazję do wspólnego spędzania czasu, ubierania choinek, pieczenia pierników oraz delektowania się rękodziełami. Oto kilka z planowanych wydarzeń.

W niedzielę, z okazji imienin patrona osiedla św. Łazarz, rynek Łazarski stanie się areną artystycznych przeżyć. Od godziny 14 uczestnicy będą mogli korzystać z licznych atrakcji, w tym koncertów, spektakli i tradycyjnych kiermaszy bożonarodzeniowych. Stoiska oferujące oryginalne rękodzieło, przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 77, dodadzą temu wydarzeniu świątecznego klimatu.

Święta na Wildzie

W niedzielę też mieszkańcy Wilda będą mieli okazję uczestniczyć w urokliwym Jarmarku Świątecznym. Oprócz tradycyjnego kiermaszu, w ramach wydarzenia zaplanowano liczne atrakcje, takie jak wizyta Gwiazdora, barwne spektakle teatralne oraz wzruszające występy muzyczne. Szczegóły dotyczące programu dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku, a organizatorzy obiecują bajkową atmosferę i niezapomniane wrażenia dla wszystkich uczestników.

Świętomarcińskie kolędowanie na ulicy Święty Marcin

W poniedziałek o godzinie 16.30 pod Alfami na ulicy Święty Marcin, poznaniacy spotkają się na wspólnym śpiewaniu kolęd i składaniu sobie świątecznych życzeń. Kolędnicy będą mieli okazję skosztować gorącego barszczu, a najmłodsi uczestnicy dostaną świąteczne wypieki. Niezapomniane wrażenia gwarantuje Betlejemskie Światło Pokoju przekazane przez harcerzy, które każdy z uczestników będzie mógł zabrać do domu w swoim lampionie.

Spotkanie Wigilijne na Śródce

W środę o godzinie 18 atmosfera świąt zawita na Śródkę. W programie spotkania znajduje się wspólne dekorowanie choinki, śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem oraz poczęstunek przygotowany przez lokalne firmy gastronomiczne. Dla najmłodszych uczestników przewidziano warsztaty z pieczenia i dekorowania pierników, quizy oraz zabawy mikołajkowe. Szczegóły dostępne są również na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku.

Czytaj też: To dziś do Poznania przyjadą znane gwiazdy muzyczne. Ku pamięci powstańcom wielkopolskim

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl