Wielkopolska

W śmiertelnym wypadku zmarł 19-latek. Sprawcy uciekli, ale złapała ich policja

W wyniku tragicznego zderzenia dwóch samochodów niedaleko Czerwonej Wsi w powiecie kościańskim doszło do śmierci jednej osoby. Co więcej, kierowca i pasażer jednego z pojazdów uciekli z miejsca zdarzenia. Policja podjęła natychmiastowe działania, zatrzymując obu mężczyzn. Sprawa obecnie jest przedmiotem intensywnego śledztwa.

W sobotni wieczór, około godziny 21 na drodze pomiędzy Kątami a Czerwoną Wsią doszło do tragicznego wypadku. Kierowca samochodu marki Opel, nieprawidłowo wyprzedzając karetkę pogotowia, zderzył się czołowo z samochodem marki Citroen. Niestety, w wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 19-letni pasażer opla. 38-letnia kierująca citroenem nie ucierpiała. Zaskakującym elementem sytuacji było ucieczka z miejsca wypadku przez kierowcę i pasażera Opla.

Władze lokalnej policji, mimo braku wstępnych informacji na temat tożsamości uciekinierów, natychmiast przystąpiły do intensywnych działań w celu ich odnalezienia. Prowadzone poszukiwania doprowadziły do zatrzymania obu mężczyzn około 12 kilometrów od miejsca tragicznego zdarzenia.

Groźba więzienia dla kierowcy opla

Zatrzymani zostali poddani badaniom krwi, mającym potwierdzić, czy kierowca opla był pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających. Obecnie grozi mu kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sytuacja ta może się jednak skomplikować, jeśli udowodni się, że mężczyzna był również winny ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy. W takim przypadku kara może być znacznie surowsza.

Czytaj też: Nie żyje 1 osoba. Śmiertelny wypadek

Źródło: PAP.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl