Oto najlepsi młodzi naukowcy

W Poznaniu po raz dwudziesty wybrano najlepsze prace magisterskie i doktorskie. W tym roku w konkursie zwyciężyło 14 młodych naukowców.

Ponad 100 prac magisterskich i doktorskich walczyło w tym roku o tytuł tej najlepszej. W poniedziałek, 24 czerwca wyłoniono laureatów, którzy napisali prace na poznańskich uczelniach. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Sali Białej Urzędu Miasta. Najlepsze prace wybrała kapituła w skład której wchodzili przedstawiciele poznańskich uczelni, Rady Miasta Poznania i urzędu miasta. W 20. edycji konkursu nagrodzono prace m.in. dotyczące nauk medycznych i zdrowia, nauk społecznych, sztuki czy nauk ścisłych. Nagrody laureatom wręczyli Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta i Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. 

fot. poznan.pl

– Dziękuję Kapitule, ponieważ stanęło przed nią, jak zawsze zresztą, zadanie szczególnie trudne. Dziedziny, które reprezentują laureaci, są tak różne, że porównanie ich może być karkołomne, ale Kapituła zawsze staje na wysokości zadania. Tak też było i tym razem – to dzięki niej przeprowadzenie tego konkursu było w ogóle możliwe – powiedział Grzegorz Ganowicz, Przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Wśród 14 laureatów przyznano trzy równorzędne nagrody pieniężne o wartości 14 tys. zł w kategorii prac doktorskich i trzy równorzędne nagrody w wysokości 7 ty. zł w kategorii prac magisterskich. Oprócz tego przyznano też wyróżnienia. 5 tys. zł dla doktorantów i 2,5 tys. zł dla magistrów.

Czytaj także: Warta Poznań ma nowego trenera i dyrektora sportowego | wpoznaniu.pl

źródło: Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze prace doktorskie i magisterskie – Aktualności | Info | Poznan.pl (www.poznan.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl