Stało się! Zawodnik Warty najmłodszym debiutantem w XXI wieku

Jest z rocznika 2008, ma zaledwie 15 lat i już zagrał w Ekstraklasie. W poniedziałek podczas meczu kończącego 33 kolejkę PKO BP Ekstraklasy na boisko w barwach Zielonych wybiegł Jędrzej Hanuszczak. Stał się najmłodszym debiutantem w lidze w XXI wieku.

Młody debiutant

Warta Poznań zgłosiła do rozgrywek Ekstraklasy Jędrzeja Hanuszczaka z akademii Zielonych. Jest on pierwszym zawodnikiem rocznika 2008 zarejestrowanym w rozgrywkach. 15-latek najlepiej czuje się na pomocy lub skrzydle i był kapitanem drużyny trampkarzy. W kwietniu dostał z kolei powołanie do kadry narodowej U-15 na mecze z Węgrami (4 kwietnia), Słowacją (5 kwietnia) i Finlandią (7 kwietnia). Z drużyną ze Skandynawii zdobył nawet bramkę.

Pobił rekord

Gdyby 15-latek z Warty zadebiutował w poprzedniej kolejce, pobiłby 54-letni rekord Ekstraklasy. Młody wychowanek Akademii Warty Poznań na muraowie pojawił się jednak w poniedziałek w końcówce spotkania, obok Bartosza Kieliby. Jędrzej Hanuszczak, w 89. minucie meczu zmienił Adama Zrelaka  i w ten sposób stał się także najmłodszym debiutantem w ekipie „Zielonych” w Ekstraklasie.

Cieszę się, że mogliśmy ostatnio wpuścić na boisko Wiktora Kamińskiego, a dzisiaj Jędrzeja Hanuszczaka, warto docenić ich pracę w pierwszym zespole oraz dobre wyniki w zespołach juniorskich – powiedział po meczu Dawid Szulczek, trener Warty Poznań.

czytaj także: Piękne chwile w czasie meczu Warty

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl