Piękne chwile w czasie meczu Warty

Warta Poznań w ostatnim domowym meczu w tym sezonie Ekstraklasy grała z Piastem Gliwice i zremisowała z drużyną z Górnego Śląska 1:1. Dziś doszło też do pięknego pożegnania zasłużonego gracza Zielonych.

Przed meczem w Grodzisku Wielkopolskim kibice obserwowali piękne sceny. Bartosz Kieliba opuszcza drużynę, w której grał od 2016 roku. Komentatorzy byli zgodni: to koniec pewnej epoki w poznańskiej piłce:

Mecz nie zaczął się dobrze dla Zielonych, bo już w 5 minucie Michał Chrapek strzelił gola otwierającego wynik spotkania. A w 14 minucie pechowiec Ariel Mosór musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, zastąpił go Miguel Muñoz.

4 minuty później Adam Zrelak strzelił głową, był to jednak strzał niecelny. Piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Placha.

W 24 minucie doszło do wyrównania. Mający znakomite notowania młodzieżowiec Kajetan Szmyt podszedł do rzutu karnego i pewnie wykonał jedenastkę, był remis! Warto dodać, że to było trzecie trafienie Szmyta w tym sezonie ligowym. Jeśli dołoży jeszcze gola lub asystę w ostatniej kolejce, to zakończy sezon z dziesięcioma punktami w klasyfikacji kanadyjskiej. To byłoby duże osiągnięcie dla młodego gracza Warty.

W 52 minucie pierwszy groźny strzał po przerwie oddał Adam Zrelak. František Plach jednak złapał piłkę. W 71 minucie kapitalnie przymierzył Dimítris Stavrópoulos! Piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką, lecz gola nie było.

Bramkarz gospodarzy Adrian Lis zmazał plamę z Radomiakiem (puścił wtedy kuriozalnego gola). Przeciwko Piastowi natomiast zaliczył kilka naprawdę niezłych interwencji. To oznaka, że ma mocną psychikę. Szczególnie mogło zaimponować, gdy Arkadiusz Pyrka minął obrońców i strzelił, a Lis pewnie interweniował na linii bramkowej!

W 83 minucie efektowny rajd przeprowadził Konrad Matuszewski, który szarżował prawą flanką. W ostatniej chwili niebezpieczeństwu dla swojej bramki zapobiegli obrońcy Piasta, ale było naprawdę groźnie.

Warta kończy ligowy sezon na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim bez fajerwerków, dzieląc się punktami z Piastem.

Źródło: Warta Poznań