Środowiska narodowe organizują Marsz Powstania Wielkopolskiego

Środowiska narodowe w dniu 104 rocznicy wybuchu wielkopolskiego zrywu niepodległościowego organizują Marsz Powstania Wielkopolskiego. Rozpocznie się on pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu.

Marsz planowany jest na 27 grudnia na godzinę 18.00. Ma przejść ulicami przez centrum Poznania. Rozpocznie się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich a zakończy na Placu Wolności.

Celem marszu jest oddanie Czci wszystkim powstańcom wielkopolskich. Podczas przemarszu będziemy nieść kilkadziesiąt zdjęć powstańców. Złożymy także wieniec pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu – informują organizatorzy.

Jak możemy przeczytać na stronie wydarzenia na FB, jest to inicjatywa całkowicie oddolna i apartyjna.

Jedyne symbole, które będziemy nieśli, to flagi biało-czerwone oraz sztandary powstańcze. Nie będziemy wznosili żadnych haseł ani postulatów. Podczas manifestacji śpiewane będą pieśni patriotyczne – informują organizatorzy.

Oficjalne uroczystości organizowane przed Samorząd Województwa Wielkopolskiego rozpoczną się o godz.16.40 pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu przy ul. Wierzbięcice. O szczegółach obchodów można przeczytać w linku https://wpoznaniu.pl/tak-w-tym-roku-bede-wygladac-obchody-rocznicy-wybuchu-powstania-wielkopolskiego/

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl