Znamy rywali Warty Poznań podczas styczniowego zgrupowania w Turcji

Wicelider azerskiej ekstraklasy, Sabah Baku oraz Dukagjini Klina z ekstraklasy Kosowa – będą przeciwnikami piłkarzy Warty Poznań podczas styczniowego zgrupowania w tureckim Side.

Drużyna trenera Dawida Szulczka wróci do treningów 2 stycznia. Najważniejszym etapem przygotowań do rundy wiosennej PKO Bank Polski Ekstraklasy będzie dla Warty Poznań obóz z Turcji. „Zieloni” polecą do Side w niedzielę, 8 stycznia, a do kraju wrócą w piątek, 20 stycznia.

W czasie blisko dwutygodniowego pobytu na obozie zespół rozegra dwa mecze kontrolne. W czwartek, 12 stycznia zmierzy się z ekipą Sabah Baku, która po 17 kolejkach obecnego sezonu zajmuje drugie miejsce w ekstraklasie Azerbejdżanu. Tydzień później, 19 stycznia poznaniaków czeka natomiast sparing z drużyną Dukagjini Klina. To z kolei przedstawiciel ekstraklasy Kosowa – w 10-zespołowej lidze rywal „Warciarzy” jest na piątej pozycji w tabeli – informuje klub na swojej oficjalnej stronie.

Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 15 czasu lokalnego (godz. 13 w Polsce) na boisku w Belek, a drugie zostanie rozegrane w Side. Początek meczu o godz. 13 (godz. 11 w kraju).

Warta Poznań rozpocznie rundę rewanżową pojedynkiem z liderem PKO Bank Polski Ekstraklasy, Rakowem Częstochowa, który przyjedzie na mecz do Grodziska Wlkp. w sobotę, 28 stycznia.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl