Spore ułatwienie dla kierowców podczas Poznań Półmaratonu

Kierowcy na bieżąco będą mogli sprawdzić, które odcinki półmaratonu są już przejezdne. Wszystko dzięki specjalnej nakładce Google Maps.

Miasto zablokowane

Już jutro o godzinie 10:00 w Poznaniu wystartuje kolejna edycja półmaratonu. Uczestnicy wyruszą z Międzynarodowych Targów Poznańskich i przebiegną między innymi ulicą Grunwaldzką, Jugosłowiańską, Arciszewskiego, Hetmańską, Droga Dębińska, Garbary, Solną i z powrotem na MTP. Wiązać się to będzie oczywiście z utrudnieniami dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Mapa dla kierowców

Poznańskie Inwestycje Miejskie wraz z Google Maps przygotowały jednak specjalną mapę, która ułatwi poruszanie się po mieście. Dzięki niej kierowcy będą mogli na bieżąco sprawdzić, którymi odcinkami przebiegli już wszyscy biegacze i gdzie ruch przywracany jest na codziennych zasadach. To już trzeci raz, kiedy kierowcy mogą korzystać z takiego ułatwienia podczas biegu w Poznaniu.

Śluzy

Co istotne, na całej długości trasy półmaratonu funkcjonować będą tak zwane śluzy. Umożliwią one przecięcie trasy biegu, gdy pozwolą na to odległości pomiędzy zawodnikami. Śluzy także są zaznaczone na mapie przygotowanej przez PIM. Nakładkę Google Maps znaleźć można pod TYM LINKIEM lub na stronie POSiR oraz 16. Poznań Półmaratonu.

Czytaj także: Baza wojskowa na terenie MTP. Tyle sprzętu nie mają niektóre jednostki

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl