Baza wojskowa na terenie MTP. Tyle sprzętu nie mają niektóre jednostki

Już w najbliższą niedzielę czeka nas nie lada atrakcja. W Poznaniu odbędzie się wystawa, która zaciekawi nie tylko entuzjastów militariów. Zobaczymy nie tylko czołgi czy wyrzutnie rakiet. Będzie można bowiem przyjrzeć się też demonstrowanym na MTP technikom szkoleniowym. Każdy zwiedzający, jeśli tylko zechce, spróbuje pysznej grochówki. A najlepsze jest to, że wszystko to dostępne będzie za darmo!

Atrakcje Poznań

W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się fascynująca wystawa sprzętu wojskowego i uzbrojenia, które posiada na wyposażeniu Wojsko Polskie. Organizatorzy zapowiadają, że podczas tego wydarzenia zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć czołgi, karabiny, wyrzutnie rakiet oraz najnowsze uzbrojenie jednostek specjalnych. Dodatkowo odbędą się pokazy umundurowania oraz demonstracje wyszkolenia wojskowego. Co więcej, każdy zainteresowany będzie mógł skosztować klasycznego wojskowego dania – grochówki.

– Wystawa zorganizowana jest z okazji 25-lecia Polski w NATO. Będzie można zobaczyć blisko sto eksponatów. Trzeba pamiętać, że ta wystawa to inauguracja Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa INSECON więc nie zabraknie sprzętu z Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni – poinformował Konrad Fleśman z Międzynarodowych Tragów Poznańskich.

Konferencja zapowiadająca to darmowe wydarzenie/ fot. wPoznaniu.pl

Podczas wydarzenia oprócz prezentacji wojskowego sprzętu, każdy będzie mógł wysłuchać wielu różnorodnych prelekcji. Odwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się o zdrowiu psychicznym oraz o licznych korzyściach płynących z poznańskiego programu OK Poznań. Dodatkowo, Straż Miejska przekaże informacje o zasadach ruchu drogowego. Każdy będzie mógł uczestniczyć również w lekcjach edukacji ekologicznej, nauki języka angielskiego oraz wziąć udział w konkursie.

Czytaj także: Superkino zmierza do polskich kin? W Poznaniu tylko jedno kino oferuje podobną jakość

Zerknij również na nasz Instagram!

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl