Aktorzy pokażą jak działają oszuści

17 kwietnia odbędzie się wydarzenie, które ma seniorom pomóc dowiedzieć się, jak nie zostać oszukanym. Jedną z popularnych metod oszustów jest ta „na wnuczka”. Policjanci zapraszają seniorów na godzinę 10:00 do sali wykładowej Politechniki Poznańskiej, przy ulicy Piotrowo 2. W wydarzeniu wezmą udział aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu.

Dzwonią do seniorów, podając się na policjantów lub osoby z najbliższej rodziny i oszukują. Starsze osoby nadal są ofiarami tego rodzaju wyłudzań pieniędzy i cennych przedmiotów. W czwartek 17 kwietnia odbędzie się akcja, która ma na celu uświadomienie seniorów, jak nie dać się podejść oszustom. Wydarzenie potrwa od godziny 10:00 do 14:00. Odbędzie się w sali wykładowej Politechniki Poznańskiej przy ulicy Piotrowo 2. Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy pod numerem 786 936 025.

Aktorzy z Teatru Nowego w Poznaniu pokażą jak działają oszuści

W trakcie wydarzenia będzie można zobaczyć aktorów z Teatru Nowego w Poznaniu. Wcielą się oni w role, przedstawiając w jaki sposób działają oszuści.

Policjanci ostrzegają, że żaden bank, policja i firma nie proszą o pieniądze, ani o podanie haseł do logowania, danych do kart płatniczych czy instalację dodatkowego oprogramowania.

O krok od oszustwa

W marcu w Nowym Tomyślu jeden z policjantów zauważył, że zdenerwowany, 60-letni mężczyzna próbuje wypłacić pieniądze z bankomatu. Mężczyzna jednocześnie rozmawiał przez telefon. Dzięki reakcji policjanta udało się uchronić 60-latka przed utratą pieniędzy.

– Okazało się, że mężczyzna padł ofiarą wyrafinowanego oszustwa telefonicznego, tzw.  spoofingu. Oszust, podając się za pracownika banku, nakłonił 60-letniego mężczyznę do natychmiastowej wypłaty pieniędzy ze swojego konta oraz przekazania ich na inny rachunek bankowy. Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjantów udawało się uniknąć pełnej straty- powiedział sierż. szt. Mariusz Majewski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu.

Czytaj także: Buki i klony na chodniku. Dzisiaj w Poznaniu sadziMY [ZDJĘCIA] | wpoznaniu.pl

źródło: (www.poznan.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl