Skóraś znalazł się w kadrze na mundial, ale jego udział w turnieju wciąż stoi pod znakiem zapytania 

Czesław Michniewicz ogłosił skład, tak zwanej, szerokiej kadry na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w Katarze pod koniec tego roku. Na liście znajduje się jeden z graczy Lecha Poznań.

 

SKÓRAŚ O KROK OD SPEŁNIENIA MARZEŃ

Selekcjoner reprezentacji Polski w Piłce Nożnej ponownie postanowił dać szansę Michałowi Skórasiowi. Skrzydłowy Lecha Poznań jest coraz bliżej wylotu na najważniejszą imprezę piłkarską jednak ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Na liście szerokiej kadry znajduje się 47 nazwisk, z których ostatecznie na mundial zostanie wybranych 26.

Michał Skóraś po raz pierwszy do kadry narodowej dostał się we wrześniu tego roku. Czesław Michniewicz zaprosił 22- latka na zgrupowanie w ramach Ligi Narodów. Pomocnik Kolejorza wystąpił w jednym spotkaniu, podczas którego spędził na boisku jedenaście minut. Selekcjoner  wypowiadał się o zawodniku pozytywnie.

Michał Skóraś prezentuje się bardzo dobrze i walczy o wyjazd na mistrzostwa świata. Wygląda świetnie na treningach. Przymierzamy go do gry na prawym bądź lewym wahadła, bo tak w przeszłości grał u Marka Papszuna. – komentował we wrześniu Czesław Michniewicz.

WYCHOWANKOWIE LECHA Z SZANSĄ NA GRĘ W KATARZE

Oprócz skrzydłowego Lecha Poznań, do Kataru maja szansę pojechać również byli zawodnicy poznańskiego klubu. W szerokiej kadrze znaleźli się Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Robert Gumny, Tomasz Kędziora, Tymoteusz Puchacz, Krystian Bielik, Karol Linetty, Kamil Jóźwiak, Dawid Kownacki oraz Jakub Kamiński. Ostateczną decyzję, o tym, którzy zawodnicy polecą na mundial poznamy 10 listopada na dziesięć dni przed rozpoczęciem turnieju.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl