Sędzia z Poznania pojedzie na Euro

37-letni Adam Kupsik pojedzie do Niemiec na Euro 2024. Arbiter piłkarski z Poznania będzie asystował sędziemu głównemu Szymonowi Marciniakowi. Rolę sędziego liniowego będzie też pełnił Tomasz Listkiewicz. Za VAR (wideoweryfikację) odpowiadać będą: Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski.

Listę 19 sędziów głównych i ich asystentów podała Europejska Unia Piłkarska. 18 pochodzi z Europy, a 1 z Argentyny (Facundo Tello) w ramach współpracy UEFA z Południowoamerykańską Konfederacją Piłkarską. 20 arbitrów będzie odpowiedzialnych za VAR.

Głównym arbitrem z Polski jest Szymon Marciniak, a jego asystentami na liniach bocznych będą: Tomasz Listkiewicz i pochodzący z Poznania – Adam Kupsik. W wozach VAR zasiądą Bartosz Frankowski i Tomasz Kwiatkowski.

37-letni Adam Kupsik ostatnio asystował Szymonowi Marciniakowi w spotkaniu Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław (0:0). Pod koniec 2023 roku wziął udział w półfinałowym oraz finałowym meczu Klubowych Mistrzostw Świata w Arabii Saudyjskiej. Pochwalić się może też 3 meczami w Lidze Mistrzów, 9 w Lidze Europy i 4 w Lidze Konferencji Europy. Poza ligą polską, gościnnie sędziował też w lidze czeskiej, egipskiej i saudyjskiej.

Euro rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 14 lipca w Niemczech. Polska zagra w grupie z Holandią (Hamburg), Austrią (Berlin) i Francją (Dortmund).

Czytaj też: Będą się bić po twarzach. Wszystko w szczytnym celu

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl