Będą się bić po twarzach. Wszystko w szczytnym celu

W sobotę odbędzie się gala Biznes Boxing Poznań. Wśród uczestników jest m.in. były wiceprezes PSŻ Poznań, Tomasz Tasiemski. Imprezie tradycyjnie towarzyszyć będzie cel charytatywny. Zebrane pieniądze trafią na budowę hali PGE Akademii Judo Poznań.

W środę, 24 kwietnia o godz. 18 w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu nastąpi ważenie zawodników. W sobotę o godz. 19 przy Drodze Dębińskiej w hali AWF rozpocznie się gala Biznes Boxing Poznań. Udział wezmą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy sportu. Założeniem jest wsparcie celu charytatywnego i rozpowszechnienie boksu. Za organizację poznańskiej edycji odpowiada Karol Łapawa, były mistrz Polski w boksie olimpijskim. W tym roku wśród zawodników jest m.in. Tomasz Tasiemski, były wiceprezes PSŻ Poznań.

Łącznie będzie 17 walk, 12 męskich i 3 kobiece. Dojdzie też do walki na wózkach i pojedynku Piotra Kuberskiego i Michała Materli. W trakcie walk przygotowane będą dodatkowe atrakcje. W trakcie gali pieniądze będą zbierane na budowę nowej hali PGE Akademii Judo Poznań, największego klubu judo w Wielkopolsce. Będzie okazja, aby wylicytować m.in. specjalne przedmioty z autografami znanych osób np. piłkę tenisową z podpisem Igi Świątek.

Organizacja Biznes Boxing Polska rozpoczęła działalność w 2015 roku. Pierwsze wydarzenie zorganizowała właśnie w Poznaniu, co dało początek boksu białych kołnierzyków w całej Polsce.

Rok temu udział wziął m.in. prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak (fot. Łukasz Gdak)

Czytaj też: Znana piosenkarka na trybunach. Oglądała mecz Lecha Poznań i Warty Poznań

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl