Sąd przesłuchał 12. dzieci odebranych rodzinie zastępczej

Sąd już przesłuchał pokrzywdzone dzieci. Ich zeznania trafią do akt, a wgląd do nich będzie miał również prokurator. Małżeństwo, które prowadziło dom zastępczy, również zostanie przesłuchane.

Pobita czterolatka

Sąd przesłuchał dzieci w sprawie, o sprawie informowaliśmy wczoraj. W Łęgowie pod Wągrowcem wychowany zauważyli na ciele czteroletniej dziewczynki ślady pobicia. Na miejsce przyjechała policja. Okazało się, że dziewczynka mieszka u rodziny zastępczej, podobnie jak jej rówieśnik z przedszkola. Dzieci trafiły na oddział dziecięcy wągrowieckiego szpitala, by sprawdzić ich stan zdrowia.

Czytaj również: Ślady pobicia u przedszkolaków. 12 dzieci odebranych rodzinie zastępczej

Dzieci odebrane

Dom rodzinny prowadzili 49-letnia kobieta i 59-letni mężczyzna. Zajmowali się 12 podopiecznymi, troje z których było ich biologicznymi dziećmi. Policja aresztowała małżeństwo. Prokurator podejrzewał, że wobec pozostałych dzieci również mogła być stosowana przemoc. Wszyscy podopieczni trafili do pieczy zastępczej.

Rozwój sprawy

Dziś Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji przekazał nam, że sąd już przesłuchał dzieci. Ich wyjaśnienia będą zawarte w aktach sprawy. Będzie miał do nich wgląd także prokurator. Dzisiaj biegli z zakresu medycyny sądowej prześlą również opinię na temat obrażeń dzieci. Prokuratura przesłucha również małżeństwo, które prowadziło dom zastępczy.

Źródło: Policja Wielkopolska

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl