Są 2 propozycje na Aleje Marcinkowskiego. Sporo się tam zmieni

Miasto przygotowuje się do remontu kolejnego fragmentu Alei Marcinkowskiego. Odcinek pomiędzy ulicami 23 Lutego a Solną ma zyskać wygląd spójny z resztą trasy.

WIZYTÓWKA MIASTA

10 stycznia zakończył się proces składania ofert przetargowych na projekt fragmentu Alei Marcinkowskiego, który trwał od grudnia. Do miasta wpłynęły dwie propozycje, które teraz zostaną przeanalizowane przez urzędników. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic Poznania, już wkrótce ma zyskać nowy wygląd.

ALEJA DĘBÓW

Nowy układ drogowy ma nawiązywać do wzoru jaki obowiązuje na pozostałej części alei, od Placu Wolności do ulicy 23 Lutego, a także do projektu profesora Wiesława Krzyżaniaka z 2012 roku. Charakterystyczne ma być posadzenie dębów, których szpalery będą ciągnąć się przez całą długość alei, a także utworzenie brukowanego przejścia pomiędzy drzewami.

CO Z PARKINGIEM?

Z pasa, pomiędzy jezdniami, mogą również zniknąć miejsca parkingowe, które znajdują się tam obecnie, jednak w zależności od wersji projektant może jedynie zmienić ich układ. Modernizacja zakłada również utworzenie instalacji retencyjnej w tym z podziemnym zbiornikiem.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl