Akcja renowacja – kamienica przy Górnej Wildzie odzyska blask

ZKZL wraz z początkiem roku zainicjował dużą inwestycję przy ul. Górna Wilda 80. Remont będzie odbywał się w dwóch budynkach zlokalizowanych na poznańskiej Wildzie. Kamienice zostały wzniesione w latach 1937- 1939 i stanowią cenne przykłady modernizmu w historycznej zabudowie.

RENOWACJA

W trakcie kompleksowej modernizacji Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wykona remont i ocieplenie elewacji frontowej budynków. Poprawie ulegnie izolacja przeciwwilgociowa. Spółka przeprowadzi remont dachu, który zostanie dodatkowo ocieplony. W ramach modernizacji zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa oraz parapety zewnętrzne i wewnętrzne. Remont obejmie również wymianę instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

EKO KAMIENICA

W ramach walki ze smogiem spółka zlikwiduje piece kaflowe a nieruchomość zostanie zaopatrzona w nowy węzeł ciepłowniczy obsługujący oba budynki. Z kolei na elewacji budynku ZKZL zamontuje 15 budek lęgowych dla jerzyków i wróbli. To kolejna inwestycja spółki, która ma na celu ochronę tych niezwykle pożytecznych dla środowiska ptaków.

Inwestycja na poznańskiej Wildzie już się rozpoczęła a jej koszt wyniesie ponad 6 milionów złotych. Spółka planuje zakończyć remont w III kwartale 2024 roku.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl