Ruszają „Fajne wtorki” aby wspólnie i twórczo spędzać czas

Kobiety, które chciałyby spędzić wolny czas poza domem i poznać nowe osoby będą miały sprzyjające ku temu okoliczności. Ruszają „Fajne wtorki”, które będą odbywały się w ramach Fyrtla Główna, który swoje działania współtworzy z mieszkańcami osiedla. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 11 czerwca o 18:30.

Wtorki na Głównej

Jak mówi pomysłodawczyni „Fajnych wtorków” Asia Wojtukiewicz – „na Głównej brakuje tzw. trzecich miejsc, czyli takich, które nie są domem ani pracą”. Z potrzeby wypełnienia tej luki stworzyła cykl spotkań, które mają być miejscem spotkań mam i dzieci. Darmowe spotkania będą odbywały się we wtorki, w Fyrtlu Główna, czyli miejscu społecznych inicjatyw. Pierwsze spotkania odbędą się 11 i 25 czerwca. Potrwają od godziny 18:30 do 20:30.

– Zajęcia są darmowe. Planujemy dłuższy cykl spotkań, docelowo 2-3 razy w miesiącu. Myślę, że wtorki pozostają bez zmian. Harmonogramy spotkań na kolejne miesiące ogłaszamy zawsze pod koniec bieżącego miesiąca – mówi Asia Wojtukiewicz.

fot. fajne.miejsce Fb

Twórcze aktywności

„Fajne wtorki” powstały na bazie „Fajnego miejsca”, które jakiś czas temu zakończyło swoją działalność. Bawialnia była miejscem spotkań dla mam i dzieci, stworzona z myślą, żeby mieli miejsce gdzie mogą poznać nowe osoby, spędzić wieczór poza domem i przy okazji twórczo się realizować. Teraz spotkania będą odbywały się w Fyrtlu Główna, który jest przykładem aktywności mieszkańców na rzecz swoich sąsiadów.

– „Fajne wtorki” są otwarte na wszystkie kobiety, które chciałyby poznać nowe osoby z dzielnicy i spędzić czas poza domem. Forma spotkań pozostaje otwarta i zależy od tego, kto będzie w nich uczestniczył. Być może będą to osoby, które kochają robótki ręczne i będą chciały szydełkować albo dziergać. A może do grupy dołączą kobiety, które mają ochotę spędzić czas malując po numerach. Ale „Fajne wtorki” mogą być też po prostu spotkaniem przy herbacie i cieście domowej roboty – dodaje pomysłodawczyni „Fajnych wtorków” Asia Wojtukiewicz.

Aby wziąć udział w spotkaniach należy skontaktować się z organizatorami – oska.wojtukiewicz@gmail.com, @fajne.miejsce.kobiet (Instagram)

Czytaj także: Startuje Smochy Festiwal. Wystąpi jurorka „Mam talent!” | wpoznaniu.pl

źródło: Facebook

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl