Brutalne nastolatki są w rękach policji. Najbliższe miesiące spędzą w odosobnieniu

Policja ma już dwie dziewczyny, które 1 czerwca brutalnie pobiły nastolatkę niedaleko ul. Półwiejskiej. Szokujące nagranie z ich udziałem obiegło Internet. Sąd zdecydował, że przez 3 miesiące nie wyjdą na wolność.

Wg informacji, których portalowi epoznan.pl udzieliła Sędzia Sądu Okręgowego, Joanna Ciesielska-Borowiec, agresywne dziewczyny mieszkają w różnych częściach Poznania, dlatego ich sprawy również rozpatrywane są w różnych sądach. Sprawą starszej, 17-letniej, dziewczyny zajął się Sąd Poznań Grunwald-Jeżyce.

– Sąd postanowił umieścić nastolatkę w młodzieżowym ośrodku wychowawczym na okres trzech miesięcy. Zatrzymanie nastąpiło 6 czerwca – mówi Ciesielska-Borowiec. – Co do drugiej nastolatki, było już wcześniej wszczęte inne postępowanie. Sąd rejonowy Nowe Miasto i Wilda wydał analogiczne postanowienie, czyli również zatrzymanie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Do zatrzymania drugiej dziewczyny doszło dzisiaj. Obecnie przebywa w policyjnej izbie dziecka – dodaje.

Do pobicia doszło na początku czerwca przy skrzyżowaniu ulic Półwiejskiej i Krakowskiej, w ścisłym centrum Poznania. Grupka nastolatek zmusiła 14-letnią dziewczynę do klęczenia i przepraszania ich. Następnie dziewczyny zaczęły ją brutalnie bić m.in. po twarzy i brzuchu. Zdarzenie zostało nagrane przez członka wydarzenia i zamieszczone w Internecie. Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto podjęli działania w tej sprawie i szybko złapali obydwie agresorki.

Czytaj także: Znalazł węża w selerze. Myślał, że to jadowita żararaka | wpoznaniu.pl

źródło: epoznan.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl