W stawach w Parku Wilsona znów pływają ryby. Są ogromne [FILM]

W stawach Parku Wilsona ponownie są ryby. Dzięki temu, że podpływają do brzegów, możliwe jest ich obserwowanie z bliska. Niektóre z okazów osiągnęły imponujące rozmiary i mają za sobą długie lata życia.

Park Wilsona Poznań

Park Wilsona, najstarszy publiczny park w Poznaniu, rozciąga się między ulicami Głogowską, Berwińskiego i Matejki. Już od 1902 roku przyciąga mieszkańców swoją urodą i bogactwem roślinności, stanowiąc oazę spokoju w samym sercu miasta.

W ostatnim czasie przeprowadzono prace mające na celu odnowienie stawów, które od dawna były ulubionym miejscem spacerów i relaksu dla poznaniaków. W trakcie renowacji ryby zostały bezpiecznie przeniesione. Teraz po zakończeniu procesu oczyszczania, zostały ponownie wpuszczone do stawów.

fot. wpoznaniu.pl

Ryby w Parku Wilsona

W stawach Parku Wilsona są japońskie karpie koi i karasie złociste. Niektóre z tych ryb osiągnęły już imponujące rozmiary. Okazy te można obserwować praktycznie w każdym stawie, szczególnie gdy zbliżają się do brzegów w poszukiwaniu jedzenia.

– W naszym parku ryby mogą żyć nawet do około 10 lat. Jednak z roku na rok ich populacja stale rośnie, ponieważ intensywnie się rozmnażają. To sprawia, że ciężko nam dokładnie określić ich wiek- zaznaczył Michał Śmiałowski, Zastępca Dyrektora Palmiarni Poznańskiej.

-Te ryby na prawdę cieszą oko. Już od kilku lat przychodzę tu na spacery z moim psem i zawsze obserwuje te wielkie okazy. Ostatnio udało mi się jedną zobaczyć z bliska. Była ogromna!- mówi pani Adela, która byłą na spacerze w parku.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także: Poznań w TOP2 zielonych miast w Polsce. W rankingu największych miast

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl