Startuje Smochy Festiwal. Wystąpi jurorka „Mam talent!”

Ten festiwal to pretekst aby uciec na chwilę z centrum miast. W piątek startuje Smochy Festiwal. W programie koncerty i spektakl, a sobotni wieczór wystąpi m.in. Agnieszka Chylińska.

Teatr na początek

7 czerwca startuje Smochy Festiwal. To wydarzenie organizowane na poznańskich Smochowicach. W programie m.in. spektakl i koncerty, które odbędą się na boisku przy Braniewskiej. Już dzisiaj o godzinie 21:00 będzie można zobaczyć spektakl „Blackout” Teatru Fuzja.

8 czerwca

W sobotę festiwal rozpocznie się o godzinie 14:30. O 16:00 zaczną się koncerty, a na scenie będzie może zobaczyć Szkołę Gitary Jędrzeja Feceka i występy uczniów i przedszkolaków. Po uroczystym otwarciu na scenie zagra duet Nats & Evgeny. Artyści w swojej muzyce wykorzystują m.in. szofar, czyli dęty instrument używany w judaizmie. Natomiast Daddy’sLiver i Krople Dżudżu to propozycja dla fanów rockowego brzmienia. O godzinie 22:00 obędzie się koncert gwiazdy smochowickiego festiwalu – Agnieszki Chylińskiej. Artystka jest na scenie od ponad 30 lat, a od kilkunastu jest również jurorką „Mam Talent!”.

9 czerwca

Niedziela zacznie się teatralnie, od spektaklu „Ekoplemię” Teatru Fuzja, dedykowanego najmłodszym widzom. Krótko po 16:00 na scenie pojawi się poznański zespół Liedtke, który z końcem maja wydał swoją pierwszą EP-kę. Później wystąpi trio wokalne Retro Boys. Na scenie pojawi się również gwiazda muzyki i tańca Stefano Terazzino. W klimaty indie rocka widzów przeniesie zespół Terrific Sunday.

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert zespołu Kim Novak. Nazwa grupy to nazwisko amerykańskiej aktorki lat 60. Zespół jednak wywodzi się z Polski, a w jego skład wchodzą znani szerszej publiczności bracia Waglewscy czyli Fisz i Emade oraz Michał Sobolewski. Ich album „My” był w tym roku nominowany do Fryderyka.

Czytaj także: Trzeci zawodnik wraca do Lecha Poznań. 19-latek dostanie szansę? | wpoznaniu.pl

źródło: Smochy Festiwal 2024

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl