Rekord na poznańskiej Ławicy

Port Lotniczy Poznań-Ławica pierwszy raz świętuje obsłużenie dwumilionowego pasażera, który został odprawiony w ciągu jednego roku kalendarzowego.

Szczęśliwiec wraz z rodziną wracał z wakacji w Turcji na pokładzie samolotu czarterowych linii lotniczych Enter Air.

Poznańskie lotnisko w tym roku wielokrotnie informowało o kolejnych rekordach w liczbie odprawionych pasażerów. Port lotniczy szacuje, że trwający rok zamknie liczbą około 2,4 mln obsłużonych pasażerów.

2018 rok to dobry okres biorąc pod uwagę rozwój połączeń lotniczych. W tym roku otworzyliśmy 11 nowych połączeń i zwiększyliśmy częstotliwość lotów do największych lotnisk. Trzeba jednak podkreślić, że nie byłoby to możliwe gdyby nie wyniki biur podróży, które zostały osiągnięte nie tylko dzięki szerszej ofercie dla turystów w Europie, ale także dzięki lotom długodystansowym bezpośrednio z Poznania – mówi wiceprezes lotniska Grzegorz Bykowski

Aktualnie, w ofercie poznańskiego lotniska znajduje się 36 kierunków regularnych. Ławica umocniła się także na drugiej pozycji wśród portów regionalnych jeśli chodzi o liczbę kierunków, do których operują przewoźnicy czarterowi – tych w poznańskiej ofercie jest 42.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl