Jaśkowiak wygrywa w I turze

42,5 procent głosów dla Jacka Jaśkowiaka w pierwszej turze wyborów samorządowych – to wyniki sondażu przeprowadzonego przez Głos Wielkopolski.

Na drugim miejscu uplasował się Tadeusz Zysk. Na kandydata Prawa i Sprawiedliwości swój głos oddałoby 25,1 procent ankietowanych. Trzeci wynik w przeprowadzonym sondażu uzyskał kandydat Lewicy, obecny wiceprezydent Poznania Tomasz Lewandowski.

Zaraz za podium, z 10,8 procent poparcia, znalazł się Jarosław Pucek, który wystartuje z listy komitetu Dobro Miasta. Kandydatka ruchów miejskich czyli Społecznej Koalicji Prawo do Miasta – Dorota Bonk-Hammermeister – zdobywając 4,6 procent głosów zajęła 5 miejsce. Najniższy wynik w sondażu uzyskał kandydat komitetu Poznań Od Nowa Wojciech Bartkowski.

Jak informuje Głos Wielkopolski – badanie zostało zrealizowane przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia w dniach 17-24 września na reprezentatywnej kwotowo próbie ok. 10 tys. dorosłych mieszkańców Polski w formule bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza. Przy szacowaniu poparcia dla kandydatów brano pod uwagę jedynie wskazania respondentów deklarujących udział w wyborach.

Pierwsza tura wyborów samorządowych 21 października, druga 4 listopada.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl