Przy CK Zamek powstaje nowe miejsce spotkań. Poszukują osoby, która poprowadzi strefę gastro

Przed Centrum Kultury Zamek trwa budowa Otwartego Dziedzińca. Nowa przestrzeń ma być kolejnym miejscem dla zamkowych działań. Oprócz tego, w nowopowstałym pawilonie ma powstać miejsce, w którym będzie można wypić kawę, piwo bezalkoholowe lub zjeść coś smacznego.

Kultura i kawa

Z początkiem 2025 roku ma ruszyć nowy projekt CK Zamek. Mowa o Otwartym Dziedzińcu. Ma to być nowe miejsce spotkań i inspiracji. Oprócz nowej zieleni, zamkowy dziedziniec zyska fontannę, ławki i przenośne siedziska. Wieczorami teren będzie oświetlony. Na Otwartym Dziedzińcu będą realizowane projekty edukacyjne i animacyjne. Otwarty Dziedziniec ma być także nową przestrzenią dla teatru i muzyki.

fot. Łukasz Gdak

CK Zamek szuka najemcy

Oprócz kulturalnych atrakcji i miejsca do relaksu, ma być również strefa gastronomiczna. Przy CK Zamek budowany jest pawilon, w którym nowy najemca ma poprowadzić atrakcyjne miejsce dla poznaniaków i dla turystów. Oferta nowego lokalu, na gastronomicznej mapie Poznania, ma być zróżnicowana i ma trafiać do różnych grup. Lokal ma działać zarówno zimą jak i latem, kiedy będzie powiększony o ogródek. W menu ma się znaleźć m.in. kawa, pieczywo i lunche. Dania mają być również w opcji wegetariańskiej. W pawilonie będzie można również spróbować piw i drinków bezalkoholowych. CK Zamek poszukuje najemcy, który na Otwartym Dziedzińcu poprowadzi nowy lokal. Zgłoszenia można nadsyłać do 1 lipca.

– W realizowanym planie przedsięwzięcia stworzenia Otwartego Dziedzińca przed Zamkiem naszedł moment poszukiwania najemcy, który poprowadzi działalność gastronomiczną w pawilonie. Nowa kawiarnia pozwoli odwiedzającym Dzielnicę Cesarską przyjemnie spędzić czas, odpocząć, wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych wśród zieleni. Planowo lokal ma działać zarówno zimą, jak i latem i służyć również jako przestrzeń warsztatowa. Chcemy stworzyć przestrzeń, która będzie otwarta i przyjazna dla osób starszych, turystów i turystek, dzieci, młodzieży i osób z niepełnosprawnością. To miejsce ma zachęcać także do bliższego poznania Zamku Cesarskiego i częstszego korzystania z naszych propozycji kulturalnych – mówi dyrektorka CK ZAMEK Anna Hryniewiecka.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: Poznań najlepszy w ekonomii. Wyprzedził Wrocław i Kraków | wpoznaniu.pl

źródło: Facebook

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl