Poznań najlepszy w ekonomii. Wyprzedził Wrocław i Kraków

Agencja doradztwa ekonomicznego Oxford Economics opublikowała najnowszy raport. Oceniono w nim tysiąc miast na całym świecie w pięciu kategoriach. W kwestii ekonomii najlepszy w Polsce okazał się Poznań.

Kategorii było pięć. Ekonomia, kapitał ludzki, jakość życia, środowisko, administracja. W tej pierwszej, w Polsce wygrał Poznań. W raporcie, agencja ekonomiczna Oxford Economics, uwzględniła 1000 miast z całego świata. W kategorii ekonomia, brano pod uwagę wielkość i wzrost PKB, PKB na osobę, zatrudnienie, stabilność i różnorodność gospodarczą. Poznań zajął 174 miejsce i wygrał z 11 innymi miastami w Polsce. Za Poznaniem uplasowały się Wrocław i Kraków.

fot. Łukasz Gdak

W ogólnej klasyfikacji Poznań znalazł się na drugim miejscu pośród polskich miast. Podium zajęła Warszawa.

– Wysokie noty w kategorii ekonomia potwierdzają silną pozycję Poznania jako miasta, które jest dobrym miejscem do prowadzenia biznesu i ma znaczny potencjał inwestycyjny. To kolejny międzynarodowy ranking, który odzwierciedla nasz rozwój – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Czytaj także: Tej, co z tą gwarą? Ma wiele germanizmów, ale jest melodyjna. Pisze o niej National Geographic | wpoznaniu.pl

źródło: (www.poznan.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl