Przedwiośnie w lutym? Termometry wskazują na wczesną wiosnę

Nietypowe, sobotnie ciepło zachęca poznaniaków do spacerów i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pomimo kalendarzowej zimy, termometry wskazują nawet 11 stopni Celsjusza, a słońce delikatnie rozgrzewa okolice.

Już od kilku tygodni obserwujemy pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny. Wśród nich rannik zimowy i przebiśniegi, które pojawiają się w różnych częściach regionu. Co więcej, nie brakuje doniesień o powracających do Polski bocianach.

Według prognoz meteorologicznych, w kolejne dni możemy oczekiwać podobnie sprzyjających warunków pogodowych. Choć w niedzielę na niebie mogą pojawić się nieco więcej chmur, to temperatura nadal będzie utrzymywać się na stosunkowo wysokim poziomie, oscylującym między 8 a 10 stopniami Celsjusza.

Na początku przyszłego tygodnia spodziewane są opady deszczu, jednakże nadal będziemy cieszyć się ciepłą aurą. W dalszej perspektywie, na kolejny weekend zapowiadane są wiosenne temperatury, sięgające nawet 16 stopni Celsjusza.

Wiosna 2024 w Poznaniu (fot. Łukasz Gdak)

Wiosenne preludium

Nietypowe ciepło w lutym budzi nadzieję na nadchodzącą wiosnę, która według kalendarza astronomicznego rozpocznie się 20 marca (równonoc wiosenna). Niemniej jednak, obserwując zmiany w przyrodzie i coraz wyższe temperatury, można odnieść wrażenie, że wiosna zbliża się szybciej niż się spodziewano.

fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl

Czytaj też: Kontrowersyjny pomysł. Pomnik ze złota dla radnego

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl