Programy naprawcze dla poznańskich szpitali. Radni byli jednomyślni

Miejscy radni przyjęli program naprawczy dla należących do samorządu szpitali imienia Strusia oraz Raszei. Pierwsza placówka zanotowała w ubiegłym roku stratę netto 9 mln 568 tys. złotych, a druga – 5 mln 650 tys. zł.

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia i Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w ubiegłym roku zanotowały straty i teraz planują zmiany, które mają wpłynąć na poprawienie sytuacji finansowej.

Programy naprawcze dla poznańskich szpitali

Dyrektorka szpitala imienia Raszei Elżbieta Wrzesińska-Żak mówiła o zwiększeniu przychodów o prawe 15 milionów złotych.

– Efekt końcowy, który zakładamy na koniec 2024 r. to uzyskanie zysku w wysokości 508 tysięcy złotych. Zrealizujemy ten plan, jeżeli w międzyczasie nie wyskoczą nieprzewidziane problemy – przekonywała.

Z kolei zastępca dyrektora szpitala imienia Strusia, Jan Sawicz zapowiedział połączenie oddziałów chirurgicznych. Miały być połączone już trzy lata temu, ale ze względu na to, że szpital był przekształcony w szpital covidowy, do tego nie doszło. Wracamy do tematu i od 1 stycznia połączymy dwa oddziały chirurgiczne – zapowiedział.

Przedstawiciel szpitala Strusia przekazał, że placówka chce zwiększyć liczbę zabiegów z wykorzystaniem robota Da Vinci. – Planujemy też optymalizację kosztów zatrudnienia personelu medycznego – zaznaczył Sawicz. – Nie chodzi o to, że będziemy zwalniać, tylko będziemy się przyglądać ilościom osób dyżurnych w szpitali – dodał.

Programy naprawcze dla obu szpitali zostały przyjęte jednogłośnie.

Zobacz też: Zamkną centrum zdrowia psychicznego. Tym razem w Poznaniu

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl