Prędkość — Zero Tolerancji

Nie będzie pobłażania dla piratów drogowych, szczególnie tych, którzy przekraczają prędkość- mówi policjanci i zaczynają akcję „Prędkość- zero tolerancji”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną wypadków drogowych.

Policjanci kontrolę będą prowadzić przede wszystkim na drogach krajowych, ale policyjnych kontroli można spodziewać się również na drogach lokalnych.

Nadmierna prędkość jest cały czas jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach – wypadków śmiertelnych. Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, czym stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Co trzecia osoba, która ginie na drodze, to ofiara nadmiernej prędkości. ¼ wypadków na drodze jest spowodowana tym, że kierowcy nie dostosowują prędkości do panujących warunków. 25% osób, które odnoszą rany w wyniku zdarzeń drogowych, to również ofiary nadmiernej prędkości-mówi Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Policyjna akcja „Prędkość — Zero Tolerancji” zostanie przeprowadzona w dniach 21-24 stycznia br. w godzinach od 6:00 do 22:00.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl