Poznański szpital ma nową salę hybrydową. Kosztowała ponad 6 milionów złotych

W szpitalu klinicznym przy ulicy Długiej powstała nowa sala operacyjna, która oprócz klasycznego wyposażenia pozwala również na precyzyjnie wizualizowanie układu krwionośnego. Dzięki inwestycji specjalistyczną opieką ma zostać objętych 3,5 miliona mieszkańców Wielkopolski.

SALA HYBRYDOWA

Sala hybrydowa to miejsce, które łączy w sobie funkcjonalność zwykłej sali operacyjnej oraz pracowni angiografii. Dzięki temu zespół medyków będzie mógł przeprowadzać skomplikowane zabiegi w lepszych warunkach. Nowoczesna aparatura pozwala lekarzom na precyzyjną wizualizację układu naczyń krwionośnych.

Cieszę się, że udało się zrealizować projekt, który wnosi nowoczesne technologie medyczne do wielkopolskiego świata medycyny. Dzięki temu będą tu świadczone bardzo wysokiej klasy procedury na rzecz pacjentów. – mówił w trakcie otwarcia marszałek województwa, Marek Woźniak.

LEPSZA OPIEKA MEDYCZNA

Nowoczesna aparatura ma sprawić, że operacje będą bezpieczniejsze dla pacjentów. Dotychczas w regionie brakowało takiej sali przez co dostęp do specjalistycznej opieki był ograniczony. Jednak sprzęt to nie wszystko. Jak podkreśla kierownik chirurgii naczyniowej szpitala również wyszkolenie zespołu lekarzy i pielęgniarek wpływa na poziom opieki w lecznicy.

Nie ma sukcesów bez pracy zespołowej. W tym szpitalu, w Klinice Chirurgii Naczyniowej, pracuje najlepszy zespół pielęgniarski, instrumentariuszek, techników radiologicznych i wysoko wykształcona kadra lekarzy. – zaznaczył profesor Zbigniew Krasiński.

SPRZĘT ZA 6 MILIONÓW

Wyposażenie sali kosztowało 6,3 miliona złotych. Większość tej kwoty – 5,3 miliona złotych dał samorząd wojewódzki reszta pieniędzy pochodziła ze środków szpitala. Lista sprzętu jaki znalazł się w sali hybrydowej jest długa.

To przede wszystkim angiograf do badania serca i naczyń – kardioangiograf z radiologicznym stołem zabiegowym, zintegrowany z monitorem funkcji życiowych, aparat do znieczulenia wyposażony w respirator, kolumna anestezjologiczna, kolumna chirurgiczna, system ultrasonografii wewnątrznaczyniowej czy aparat USG z kolorowym Dopplerem – wyliczają przedstawiciele szpitala.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl