Wielkopolska

Poznańscy „Łowcy głów” zatrzymali mężczyznę poszukiwanego od 2014 roku

Policjanci z Poznańskiego Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób schwytali 65-latka, który miał na koncie aż siedem listów gończych. Mężczyzna podejrzewany jest o różne oszustwa i przestępstwa podatkowe, przez które naraził państwo polskie na straty sięgające nawet kilkudziesięciu milionów złotych.

Powiat szamotulski

Od kwietnia zeszłego roku kryminalni z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Poznaniu gromadzili informacje na temat 65-latka, którego ścigała policja z Leszna. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2014 roku.

Poszukiwany na swoim koncie ma wiele wyroków za oszustwa, w tym podatkowe, udział w grupie przestępczej, fałszowanie dokumentów, prowadzenie nielegalnej księgowości oraz unikanie płacenia alimentów. Za te wszystkie przewinienia skazano go na prawie 6 lat pozbawienia wolności, ale mężczyzna nie stawił się przed wymiarem sprawiedliwości. W sumie zostało wystawionych aż 7 listów gończych w jego sprawie.

We wtorek, 12 marca policjantom udało się zatrzymać 65-latka. Mężczyzna przebywał w jednym z domów na terenie powiatu szamotulskiego. Okazało się, że poszukiwany od wielu lat nie ma żadnego ważnego dokumentu. Aby go nie schwytano często zmieniał prace i zawsze zatrudniał się nielegalnie.

Funkcjonariusze doprowadzili podejrzanego mężczyznę do Aresztu Śledczego w Poznaniu.

Czytaj także: W firmie pod Poznaniem wybuchła nieznana substancja. Jedna osoba ranna

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl