Poznań z multisportową halą

Przy ulicy Spychalskiego, na terenie Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powstanie nowa multisportowa hala. Będzie to całoroczne miejsce do uprawiania sportów, które zimą zamieni się w lodowisko. Ruszył przetarg.

Nowe lodowisko

Budowę nowej hali sportowej zaplanowano przy lodowisku Chwiałka. Mimo, że w okolicy znajduje się już lodowisko, nowa hala ma pełnić również taką funkcję. Oferty na budową hali firmy mogą składać do 28 czerwca.

– Hala powstanie przy istniejącym lodowisku Chwiałka, co pozwoli poszerzyć bazę treningową klubów sportowych w Poznaniu i poprawić dostępność ślizgawek dla mieszkańców – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

fot. PIM

Na środku nowej hali ma stanąć sztuczne lodowisko o wymiarach 24 na 48 metrów. Całość zyska instalację chłodniczą. W nowym budynku nie zabraknie m.in. miejsca na łyżwy, suszarki i ostrzałki, siedziska, szafki i tablice na wyniki. Będzie też miejsce na zaplecze techniczne. Wykonawca multisportowej hali będzie również musiał zająć się utwardzeniem terenu dookoła budynku i oświetleniem.

– Budynek został tak zaprojektowany, by przez cały rok mogli z niego korzystać miłośnicy aktywności fizycznej. Zimą będzie pełnił funkcję sezonowego, krytego lodowiska. W pozostałym czasie będzie wykorzystywany jako hala sportowa do gry np. w badmintona – mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

fot. PIM

Czytaj także: Na ul. Wrocławskiej pojawiły się metalowe ćwieki. Czemu będą służyć? | wpoznaniu.pl

źródło: (pim.poznan.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl