Poznań ma mistrza …. saunamistrza.

Marcin Ciesielski – saunamistrz z Term Maltańskich zdobył pierwsze miejsce w Finale Mistrzostw Polski Saunamistrzów. To pierwszy tytuł Mistrza Polski w karierze tego utalentowanego zawodnika.

Mistrzostwa Polski Saunamistrzów odbywały się w Czeladzi. Wzięło w nich udział 16 zawodników oraz 16 drużyn z najlepszych saunariów w Polsce. Po pierwszym dniu Mistrzostw reprezentujący Termy Maltańskie Marcin Ciesielski był drugi, ale w finale pokazał klasę i wyprzedził wszystkich rywali zostając pierwszy raz w historii Mistrzem Polski Saunamistrzów. Jego seans parowy „The Shoemaker” zachwycił publiczność oraz sędziów. To pierwszy tytuł najlepszego saunamistrza w kraju, dla zawodnika Term Maltańskich w krótkiej historii funkcjonowania Świata Saun w Poznaniu.

Najlepsi zawodnicy biorą udział w zawodach, które są rozwinięciem seansów parowych. Sędziowie oceniają tutaj nie tylko technikę, dobór aromatów i rozprowadzenie ciepła ale także choreografię, strój, aranżację oraz historię, którą saunamistrz opowiada w saunie. Podczas Mistrzostw Polski można było przeżyć emocje łyżwiarki Tonyi Harding, obejrzeć przejmujący obraz Freddiego Mercury czy przedstawienie losów lotnictwa w saunie pod tytułem „Szare Miraże”.„ The Shoemaker” Marcina Ciesielskiego ukazał historię starego szewca, który całe życie poświęcił pracy będącej dla niego sensem życia.

fot. materiały prasowe

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 200 saunariów, w których seanse parowe prowadzi ponad 400 saunamistrzów. Jest to rytuał prowadzony przez wyszkoloną osobę – saunamistrza, który dla spotęgowania odczucia ciepła w saunie suchej trzykrotnie polewa rozgrzane kamienie dużą ilością wody oraz przygotowanymi kulami lodowymi z naturalnymi olejkami zapachowymi. Specjalnymi technikami poruszania ręcznikiem lub innymi akcesoriami np. wachlarzem, intensywnie miesza powietrze i rozprowadza aromaty po saunie, dając efekt intensywnego i nagłego uderzenia ciepła, jednocześnie tworząc z seansu wyjątkowy pokaz. Udział w tym kilkunastominutowym rytuale, gwarantuje niepowtarzalne odczucia, głęboki relaks i niezwykłe odprężenie.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl