Popularny „bar mleczny” powraca

Bar Caritas powraca po półrocznej przerwie. Po 22 latach jadłodajnia zmienia miejsce działalności, Plac Wolności zostanie zastąpiony Placem Kolegiackim. Zmianie ulegnie także menu oraz nazwa, nienaruszony natomiast zostanie duch tego miejsca.

Poznański Bar Caritas to kultowe miejsce dla Poznaniaków. Jadłodajnia działała na placu Wolności nieustannie od 22 listopada 2000. Po 22 latach działalności restauracja została zamknięta z powodu remontów w centrum Poznania i sprzedawała jedynie posiłków w postaci dowozów.

Teraz – po półrocznej przerwie poznaniacy będą mogli znów zjeść posiłek w barze Caritas, tym razem w nowym miejscu i nowej odsłonie. Nazwa baru ulegnie zmianie, “u Krystyny” zostanie zastąpione nazwą “Pod Kolegiatą”. Nazwa ta nawiązuje do nowej lokalizacji baru – Placu Kolegiackiego. Poza odświeżeniem nazwy, pojawią się także nowe pozycje w menu.

hotel dla psów w Poznaniu

– Zmianie nie ulegnie atmosfera miejsca oraz przyświecająca mu misja. Niewysoka cena potraw, spożycie pysznego posiłku, miła atmosfera oraz charytatywne działanie – to cztery filary baru Caritas – tłumaczy Adam Hubert, rzecznik Caritas Poznań.

czytaj także: Poznańskie seniorki zaśpiewały z Dawidem Podsiadło

Czwarty z tych czynników bierze się stąd, że zysk płynący z prowadzenia punktu gastronomicznego jest przeznaczany na działalność Caritasu.

“Marża płynąca z prowadzenia tego punktu gastronomicznego przeznaczana jest na statutową działalność Caritas Poznań. Można więc posłużyć się metaforą, że kupując sobie obiad, jednocześnie finansujesz też posiłek dla osoby ubogiej, czy w kryzysie bezdomności” – informuje Adam Hubert, rzecznik Caritas Poznań.

Otwarcie Bar Caritas “POD KOLEGIATĄ” zaplanowano na czerwiec bieżącego roku.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl