Lech ma nowego trenera bramkarzy. Współpracuje też z reprezentacją Polski


Kolejorz z nowym trenerem bramkarzy. Został nim Maciej Borowski.

– Stawiamy na ewolucję a nie rewolucję – mówi dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

Maciej Borowski w tym roku skończy 40 lat. Od dwóch lat był w klubowej Akademii, w której pracował z golkiperami w drugiej drużynie, pełnił także jednocześnie funkcję głównego trenera odpowiedzialnego za szkolenie trenerów bramkarzy, jak i samych graczy występujących na tej pozycji. Teraz przenosi się na Bułgarską do pierwszego zespołu.

hotel dla psów w Poznaniu

– Podpisał dwuletni kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku – informuje dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa. – Stawiamy na ewolucję a nie rewolucję. Maciej ściśle współpracował ze swoim poprzednikiem na tym stanowisku, Maciejem Palczewskim, więc kontynuujemy tę drogę.

Od początku swojej drogi trenerskiej Borowski był związany z Wartą Poznań, gdzie przez blisko 10 lat był trenerem bramkarzy na wszystkich szczeblach centralnych poza Ekstraklasą. Zaliczył z Zielonymi dwa awanse. Następnie trzy lata spędził w Pogoni Szczecin, tam przez sześć miesięcy miał możliwość obserwacji oraz współpracy przy pierwszym zespole. Kolejny rozdział to już od 2021 roku Lech Poznań. Równocześnie od 11 lat współpracuje z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, w młodzieżowych reprezentacjach Polski funkcjonował w sztabie na wszystkich szczeblach od U-15 do U-20. Działa też w szkole trenerów, gdzie od 10 lat współpracuje z trenerem Andrzejem Dawidziukiem przy wszystkich projektach związanych ze szkoleniem oraz konferencjami. To m.in. Talent Pro, czyli zgrupowania dla najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia.

Jego wielkim atutem jest to, że świetnie zna się z bramkarzami, z którymi przyjdzie mu współpracować w Lechu. Będą to Filip Bednarek, wracający z wypożyczenia Bartosz Mrozek, a także dwaj utalentowani Mateuszowie Mędrala i Pruchniewski.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl