Pomóż posprzątać Wartę. Specjalna akcja już w czwartek i piątek

Według danych Komisji Europejskiej aż 80 procent odpadów zanieczyszczających wody to tworzywa sztuczne. W ramach Akcji Sprzątania Świata każdy poznaniak może pomóc w oczyszczaniu Warty z plastiku już w czwartek i piątek. Dla wolontariuszy przewidziany jest odpoczynek w strefie relaksu i ekopoczęstunek.

Już dziś oraz w jutro odbędzie się 29. Akcja Sprzątania Świata w Polsce. Tym razem mieszkańcy Poznania skupią się na oczyszczeniu Warty z zalegających w niej śmieci. Głównym celem będzie usunięcie ze środowiska plastiku. Według danych Komisji Europejskiej aż 80 procent odpadów zanieczyszczających wody to właśnie tworzywa sztuczne.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w akcji, muszą stawić się na miejscu zbiórki o wyznaczonej godzinie. Dziś będzie to teren przy Parku Szelągowskim o godzinie 10:00 oraz teren powyżej Mostu Lecha o godzinie 11:00. Jutro natomiast wolontariusze spotkają się przy Bramie Poznania o godzinie 10:00.

Na każdego uczestnika będzie czekać niezbędny sprzęt do sprzątania. Organizatorzy przygotowali także stoiska edukacyjne, gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Po sprzątaniu na wszystkich wolontariuszy czekać będzie ekopoczęstunek. Przewidziany jest także odpoczynek w strefie relaksu. Każdy otrzyma także certyfikat uczestnictwa w akcji.

Wynik sprzątania uwzględniony będzie w Raporcie, który jak co roku jest podsumowaniem ogólnopolskich wysiłków wszystkich wolontariuszy.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl