Categories

Polska mistrzem Europy w żużlu. Zobacz zdjęcia z finału w Poznaniu

Świetne zawody Janusza Kołodzieja i Bartosza Zmarzlika, dwóch najlepszych zawodników turnieju, poprowadziły Polskę do zwycięstwa w finale mistrzostw Europy w żużlu. Reprezentanci 4 państw ścigali się na torze w Poznaniu.

Zdobywając łącznie aż 47 punktów w wielkim finale mistrzostw Europy w żużlu, reprezentacja Polski zdeklasowała swoich rywali. Nad drugą na podium Danią, Polakom udało się zgromadzić aż 19 punktów przewagi. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Wielkiej Brytanii, która traciła punkt do drugiego miejsca, a bez medalu skończyła Szwecja z wynikiem zaledwie 18 punktów.

Zawodnicy skarżyli się jednak na jakość poznańskiego toru. Stan nawierzchni boleśnie sprawdził w 6. biegu Maciej Janowski, który upadł po pierwszym łuku. Jego wykluczenie pozwoliło rywalom zbliżyć się chwilowo do Polski, ale nadzieje o zwycięstwie zabrała im dalsza świetna seria Polaków.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Najlepszym żużlowcem naszej reprezentacji okazał się Janusz Kołodziej z wynikiem 15 punktów. Bartosz Zmarzlik, były mistrz świata zdobył zaledwie 1 punkt mniej i to głównie dzięki czasom tych dwóch zawodników, Polsce udało się odnieść sukces. Byli oni jednocześnie dwoma najbardziej skutecznymi zawodnikami turnieju.

Trzecie miejsce pod względem punktów w naszej reprezentacji zajął Patryk Dudek, który również był trzecim najlepszym punktującym turnieju, na równi z Brytyjczykiem Danielem Bewleyem. Polacy otrzymali złote medale oraz wznieśli puchar przed swoją publicznością na poznańskim stadionie żużlowym.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl