Categories

Źródło: ZDM

Wymiana nawierzchni za pół miliona złotych. Jak zmieni się ulica Warowna?

Pół miliona złotych kosztować będzie remont ulicy Warownej. Zanim położona zostanie nowa nawierzchnia, pod spodem pojawi się siatka, która ma poprawić komfort przejazdów. Prace mają potrwać maksymalnie do końca czerwca.

W poniedziałek rozpoczyna się remont ulicy Warownej. Na czas prac zostanie ona zwężona do jednego pasa i funkcjonować będzie jako droga jednokierunkowa z ul. Gołężyckiej do ul. Obodrzyckiej. Dla kierowców, którzy korzystają z tej drogi, wytyczony zostanie objazd ulicami Obodrzycką i Gołężycką. W drugim etapie prac na ulicę Warowną nie będzie można wjechać z ulicy Podmiejskiej. Wtedy mieszkańcy kierować się mają ulicami Romana Maya i Gołężycką.

Na remontowanym odcinku pojawi się ograniczenie prędkości do 30 km/h. Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że prace potrwają do końca czerwca. Po usunięciu obecnej, zniszczonej nawierzchni, położona zostanie tam siatka wzmacniająca, a dopiero na niej pojawi się nowa nawierzchnia. Ma to poprawić komfort przejazdów. Koszt remontu to pół miliona złotych.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl