Policjantki z Wielkopolski mistrzyniami w turnieju piłki nożnej

Mamy, policjantki i mistrzynie w turnieju piłkarskim. Wielkopolskie funkcjonariuszki wzięły udział w MAMA CUP 2023. Wygrały cztery z pięciu meczów, strzeliły 21 bramek i straciły tylko dwie. Jak mówią, “było to świetne przeżycie”.

Mamy i policjantki

Policjantki z Wielkopolski wzięły udział w turnieju piłkarskim MAMA CUP 2023. Są to zawody dla amatorskich piłkarek, które jednocześnie są mamami. Funkcjonariuszki pierwszy raz wystąpiły w barwach stowarzyszenia IPA Region Poznań. W skład zespołu wchodziły zawodniczki policyjnej drużyny, która powstała już w 2016 roku. Kilka piłkarek wystąpiło jednak na turnieju towarzysko. Kierowniczka drużyny stanęła na bramce.

– Mamy swoją drużynę od 2016 roku przy Komendzie Wielkopolskiej Policji. Skład złożyłyśmy również z dziewczyn, które już nas nie grają, ale są mamami i udało nam się z nimi dogadać. – powiedziała nam Ania Król, kierowniczka drużyny.

Doskonałe wyniki

Turniej rozgrywany był na orliku Olimpia. Drużyny składały się z 5 zawodniczek w polu i jednej bramkarki. Policjantki na murawie poradziły sobie doskonale. Wygrały cztery mecze i jeden zremisowały. W trakcie pięciu spotkań udało im się strzelić aż 21 bramek, a straciły przy tym tylko dwie.

Czytaj również: Zawodnik Warty Poznań może w poniedziałek pobić rekord Ekstraklasy

Emocje i puchary

Świetne wyniki zapewniły policjantom zwycięstwo. Otrzymały one pamiątkowe medale i puchar. Jak jednak mówią, najważniejsze były emocje i dobra zabawa.

– To było świetne przeżycie. Wszystkie mamy dawały od siebie duże serca. Po drużynach było widać ogromne zaangażowanie. To ważne, żeby turniejach mogły grać nie tylko profesjonalne piłkarki, ale także amatorki. – podsumowała Ania Król.

Wielkopolska drużyna policjantek regularnie bierze udział w różnych turniejach piłkarskich, zarówno cywilnych, jak i organizowanych dla funkcjonariuszy. Na następne zawody jadą już pod koniec czerwca.

Źródło: Drużyna Wielkopolskiej Policji w Piłce Nożnej

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl