Poznań wyróżniony przez The Guardian

Poznań znalazł się w zestawieniu „10 brilliant things to do in Poland” w The Guardian. Dziennikarz brytyjski i pisarz wyróżnia poznańskie atrakcje turystyczne: Stary Rynek, koziołki czy Centrum Szyfrów Enigma.

Atrakcyjny Poznań

Według Brytyjczyka piszącego dla The Guardian miejsca, które warto zobaczyć w Poznaniu to: Stary Rynek, Mueum Rogalowe czy Centrum Szyfrów Enigma. Do posmakowania – jak piszą dziennikarze The Guardian- jest rogal świętomarciński. Polecanymi restauracjami są Concordia Taste, która serwuje dwudaniowy obiad każdego tygodnia inspirowany innym regionem Polski. Z kolei lokalne klasyki można znaleźć w Bar and Restaurant na dachu salonu Harleya Davidsona.

The Guardian: Poznań, inne miasta i polskie przysmaki

Sopot jest polskim kurortem morskim, z kilkunastoma kilometrami plaży otoczonej chronionymi wydmami, najdłuższym molo w Europie i odrestaurowaną architekturą z epoki uzdrowiskowej. dziennikarze zachęcają, aby odwiedzić także Gdańsk. To tutaj znajduje się Europejskie Centrum Solidarności. Łódź jest miastem, który kojarzy się z polską kinematografią i szkołą filmową .

Dodatkowo w każdym z wymienionych miast, warto zasmakować polskiej kuchni. Można tam znaleźć bary mleczne czy restauracje, gdzie serwowane są polskie przysmaki takie jak: gołąbki, żurek ogłoszony drugą najlepszą zupą na świecie, bigos, chleb ze smalcem czy na deser sernik.

Wśród aktywności wyróżniono przejazd tramwajami w szczególności linią nr 16 w Poznaniu, która (przed remontami) przebiegała obok najważniejszych turystycznych punktów miasta. Rekomendowane wydarzenia to m.in. festiwale takie jak: Open’er w Gdynii, Nowe Horyzonty we Wrocławiu czy New Music Festival w Katowicach. Przyrodniczym punktem, który trzeba odwiedzić to Białowieski Park Narodowy.

Źródło: The Guardian

Czytaj także: Poznań wśród 100 najlepszych kulinarnie miast z całego świata.

Emilia Śliwińska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl